Generalforsamling 30/3 2023
- Valg af dirigent. Ove Jørgensen
- Bestyrelsens beretning fremlægges af formanden.
De blev holdt 1. minuts stilhed, for dem der er gået bort det sidste år.
Niels takkede for fremmødet, han fortsatte -bro 1har fået nogle skader, da den ikke
blev taget ind i vinter som vi plejer. Ros til dem der holder orden på DSB-pladsen.
Adventura kommer ikke til at benytte vores bro i år.
Han takkede annonceudvalget for at have fundet ca. 20 nye/gamle annoncører. - Det reviderede regnskab fremlægges til godkendelse af kasseren.
Anders læste regnskabet op. Der var ingen spørgsmål -regnskabet blev godkendt. - Budget for det kommende år fremlægges til orientering af kasseren.
Kort gennemgang- ingen spørgsmål. - Indkomne forslag.
Ingen indkomne forslag - Valg af medlemmer til bestyrelsen.
Kasserer 2-årig periode (Anders Pedersen er villig til genvalg) Genvalg
Havneformand 2-årig periode (Jack Bording er villig til genvalg) Genvalg
Sekretær 2-årig periode (Lars Peter Kromann er villig til genvalg) Genvalg - Valg af suppleant til bestyrelsen.
2. suppleant 2-årig periode (Erik Andreasen er villig til genvalg) Genvalg
Bilagskontrollant 2-årig periode (Ove B. Jørgensen er villig til genvalg) Genvalg - Fastsættelse af gebyrer og kontingent.
Uændret - Eventuelt.
Niels rejste sig og meddelte at han trækker sig som formand, med dagsdato. Det var en beslutning han havde overvejet et stykke tid og nu skulle det være.
Erik har arrangeret en fisketur D. 15/8 23 til det gulerev, pris 1050 kr.
Hans Jørgen synes både og kajakker ligger og roder henne på stranden, og opfordre til at vi får ryddet op og skabt orden.
Mødet slutter.